Festivāla programma

XVII Starptautiskais pavasara džeza mūzikas festivāls JAZZ JOY SPRING 2023
Daugavpils, 21., 27., 28.04.

21. aprīlis (piektdiena)

Plkst. 18.00 – Vienības nama koncertzālē
DŽEZA JUNIORU KONCERTS

Daugavpils Iespēju vidusskolas JAUNIEŠU ORĶESTRIS, diriģents Arnolds GRĪNBERTS

Obermenzingeres Ģimnāzijas (Obermenzinger Gymnasium) JAUNIEŠU ORĶESTRIS
(Minhene, Vācija)
, orķestra vadītājs Verners GEBHARDS (Werner Gebhardt)

Vienības nama DŽEZA VOKĀLĀ STUDIJA, vadītāja Irina GRĪNBERTE
Soliste Marina BAŽENOVA

Obermenzingeres Ģimnāzijas (Obermenzinger Gymnasium) Jauniešu orķestra pedagogu
sastāvs (Minhene, Vācija) un Profesionālais pūtēju orķestris DAUGAVA
, diriģents
Arnolds GRĪNBERTS

Solisti:
Verners GEBHARDS (Werner Gebhardt) – tenorsaksofons
Harijs LOIBLS (Harry Loibl) – trombons
Jānis GRĪNBERTS – altsaksofons
Fēlikss ECKE (Felix Ecke) – trompete
Mihaels ŠREINERS (Michael Schreiner) – sitaminstrumenti
Albrehts HAMPE (Albrehch Hampe) – flauta
Jurijs MURNIKOVS (tenorsaksofons)
Marats ZALETILO (trombons)
Jurijs IVANOVS (trompete)

Ieeja bez maksas

27. aprīlis (ceturtdiena)

Plkst. 18.00 – Vienības nama koncertzālē
LAUKU IELAS DIKSILENDS (Rīga)

Jānis UNGURS – vadītājs, taustiņinstrumenti
Inga KRASMANE – vokāls
Jurģis ZARIŅŠ – basģitāra
Gundars LEITIS – bandžo
Edijs EVERSS – klarnete
Egils SKETRIS – trombons
Gints STEPĀNOVS – trompete
Andris ROZĪTIS – sitamie instrumenti

“Lauku ielas diksilends” dibināts 1983. gadā un aktīvi darbojās līdz 1991. gadam. Tā dibinātājs un vadītājs bija trompetists Jānis Ungurs. Diksilendam bija aktīva koncertdarbība, un tas regulāri piedalījās dažādos džeza festivālos, ieskaitot 1. Baltijas diksilendu festivālu Palangā 1991. gadā. Diksilendā muzicējuši tādi sava aroda meistari kā Ivars Mazurs (klavieres), Pēteris Goldbergs (saksofons), Jānis Žukovskis (trombons), Zigmunds Žukovsis (bass), Roberts Zīle (bandžo), Olafs Šlesers (klavieres, vokāls), Dainis Ozols (bass), vokālistes – Mārīte Veisberga, Inese Greste, Antonija Dombrovska.

2017. gadā diksilends atdzima. Tas piedalījies Starptautiskajā diksilendu mūzikas festivālā Umurgā 2017. un 2018. gadā, Saulkrastu džeza festivālā 2018, kā arī citos muzikālos pasākumos.

Plkst. 19.15 – Vienības nama koncertzālē
Džeza kvartets BAIGI BRĪNUMI (Rīga)

Artjoms SARVI – klavieres
Viktors STANKEVIČS – kontrabass
Ivars BRĪNUMS – vijole
Raitis ZAPACKIS – vokāls

“Baigie brīnumi” ir jauns muzikāls projekts, kurā satikušies jauni un talantīgi mūziķi. Vijolnieks Ivars Brīnums un kontrabasists Viktors Stankevičs ir pabeiguši Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistratūru un šobrīd strādā kamerorķestrī “Sinfonietta Rīga” un “Latvijas Nacionālajā Simfoniskajā orķestrī”. Paralēli šim darbam viņi ir pieprasīti dažādos akadēmiskās mūzikas projektos Latvijā un ārpus tās. Pianists Artjoms Sarvi arī ir Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas absolvents un viens no talantīgākajiem jaunajiem džeza pianistiem. Kolektīva repertuārā ir džeza un tango mūzika, turklāt ansamblis cenšas izcelt un parādīt dažādu pasaulē slavenu mūziķu un komponistu skaņdarbus. Vērts arī atzīmēt, ka, akadēmiskiem mūziķiem satiekoties ar džeza mūziķi, spēlējot vienā ansamblī, veidojas savdabīgā muzikālā sajūtu noskaņa. Solists – Raitis Zapackis. Raitis nodarbojas ar ļoti daudz un dažādām lietām – darbs televīzijā jau vairāk kā 25 gadus, darbs radio vairāk kā 20 gadus, koncertu vadīšana, reklāmu ierunāšana, dziedāšana, būšana uz skatuves. Tas arī ir viens no Raita aicinājumiem. Un kā pats Raitis saka: “Man tas patīk nevis tāpēc, ka var iegūt publikas atzinību vai novērtējumu, bet tāpēc, ka ir prieks dot un iepriecināt, kā arī ļaut cilvēkiem justies labāk”.

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darbdienās plkst. 16.30-18.30 un “Biļešu paradīzē”
(https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/127863). Cena 5.00 euro (divi koncerti).

Plkst. 20.30 – Vienības nama kafejnīcā
JAM SESSION

Arnolda GRĪNBERTA DŽEZA KVINTETS un festivāla mūziķi

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās plkst. 16.30 – 18.30. Cena 5.00 euro

28. aprīlis (piektdiena)

Plkst. 18.00 – Vienības nama koncertzālē
Džeza vokālā grupa JAZZ ISLAND (Viļņa, Lietuva), vadītājs Arturas NOVIKAS

“Jazz Island” ir profesionāla polifoniska a cappella grupa, kas izpilda dažādu žanru mūziku. Grupas vadītājs – Arturas Novikas. Labai mūzikai nav žanra ierobežojumu, tādēļ “Jazz Island” izpildījumā vienādi izcili skan tautiskā mūzika, klasiskā mūzika, mūsdienu populāri skaņdarbi, džeza mūzika un popmūzikas hīti. Grupas radošajā tēlā un izpildījuma profesionalitātē ieguldīts milzīgs izglītības darbs un tas ir atzīmēts ar tādiem Lietuvas valsts un starptautiskiem apbalvojumiem kā “Labākā vokālā grupa Lietuvā”, Aukso paukštė (Zelta putns) un Lietuvas Mūziķu savienības apbalvojums Auksinis diskas (Zelta disks). 2014. gadā “Jazz Island” izcīnīja zelta medaļu Pasaules koru olimpiādē Džeza mūzikas kategorijā.

Plkst. 19.15 – Vienības nama koncertzālē
Profesionālais pūtēju orķestris DAUGAVA, diriģents Arnolds GRĪNBERTS
Soliste Inga BĒRZIŅA

Profesionālais pūtēju orķestris „Daugava” ir dibināts 1985. gadā diriģenta Raimonda Igolnieka vadībā. No 2008. gada to vada diriģents Arnolds Grīnberts. Pūtēju orķestri „Daugava” veido profesionāli mūziķi, kuri ar daudzveidīgām koncertprogrammām papildina visdažādākos pasākumus. Orķestra repertuāru veido klasiskās, tautas un džeza mūzikas skaņdarbi, populārās mūzikas skaņdarbi, fragmenti no pasaulslaveniem mūzikliem un Latvijas komponistu skaņdarbi. Mobilākā sastāvā kopā ar solistiem orķestris spēlē arī deju vakaros. Pūtēju orķestris „Daugava” ir Daugavpils pilsētas svētku, Lāčplēša dienas un daudzu citu pilsētas, novada un valsts mēroga pasākumu neatņemama sastāvdaļa. Orķestra diriģents Arnolds Grīnberts ir džeza mūzikas festivāla JAZZ JOY SPRING ilggadējais mākslinieciskais vadītājs. Orķestrim ir izveidojusies cieša sadarbība ar Latvijā populāriem solistiem: Ilonu Bageli, Daini Skuteli, Andri Baltaci, Ingu Bērziņu, Vjačeslavu Mitrohinu, Keiko MCNAMARA (Japāna), Rūtu Dūdumu-Ķirsi (Latvija) un citiem.

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darbdienās plkst. 16.30-18.30 un “Biļešu paradīzē”
(https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/127864). Cena 5.00 euro (divi koncerti).

XVII Starptautisko pavasara džeza mūzikas festivālu „Jazz Joy Spring 2023” rīko: Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Vienības nams”. Atbalsta: Daugavpils valstspilsētas pašvaldība, Džeza mūzikas un mākslas attīstības centrs.

Informējam, ka festivāla pasākumi tiek fotografēti un filmēti publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.